Â
Â
Woodstock May 2-4Â Tournament Results
Up-to-date Results also posted on website: www.sport..ca/woodstockmay24
Â
Friday, May 17th
Game #1 Hickson Reds - 0 Innerkip Eagles - 5
WP - Tim Neill
LP - Adam Martin
Â
Game #2 Burgessville Bulls - 12 Kitchener Selects - 6
WP - Scott Lovell
LP - Shayne Riepart in relief of Kevin Buckley
Â
Game #3 Woodstock Kelseys - 4 Toronto Gators - 3
WP - Mike PullinÂ
LP - Mike Crawford
Â
Game #4 Breslau River Dogs - 2 Shakespeare Falcons - 8
WP - Fred Follings
LP - Jeff Lyons
Â
Saturday, May 18th
Â
Game #5 Shedden Mission - 7 Harwood Corners - 0
WP - Mel Ross
LP - Doug Jackson
Â
Game #6 Kitchener Predators - 1 Selkirk Steelers - 9 (8)
WP - Scott Marshall
LP - Travis Schmidt
HR - Scott Sheppard
Â
Game #7 Ohsweken Redmen - 3 Chepstow Black Forties - 9
WP - Andy Jackson
LP - Caleb Keeshig
Â
Game #8 Glencoe Astros - 2 Orillia Red Sox - 0
WP - Scott Wagar Relief - Ryan French
LP - Mike Joseph
Â
Game #9 Napanee Express - 8 Windsor Reds - 4
WP - Ian Wallwork Relief - Josh Lockridge
LP - Mike Owchar
Â
Game #10 Innerkip Expos - 5 Lake Simcoe Lightning - 6 (10 innings)
WP -Gregg Garrity
LP - Kyle Crawford
HR - Ryan Swift
Â
Game #11 Hickson Reds - 10 Selkirk Steelers - 3
WP - Steven Wettlaufer
LP - Chris Kett
Â
Game #12 Innerkip Eagles - 12 (10) Kitchener Predators - 3
WP - Rob Dixon
LP - Mark Kelly
Â
Game #13 Breslau River Dogs - 5 Burgessville Bulls - 4
WP - Jayme Amos
LP - Neil McDonalds
Â
Game #14 Shedden Mission - 5 Chepstow Black Forties - 3
WP - Jason Dawdy Relief - Todd Winkworth
LP - Matt Hamilton
Â
Game #15 Shakespeare Falcons - 10 Kitchener Selects - 9
WP - Fred Follings (In relief)
LP - Shayne Riepert
Â
Game #16 Harwood Corners - 0 Ohsweken Redmen - 7
WP - Tom Berube (1H)
LP - Paul Sutton
HR - Mitch Green
Â
Game #17 Toronto Gators - 4 Orillia Red Sox - 0
WP - Todd Martin Relief - Darren Zack
LP - Teagan Waite
Â
Game #18 Woodstock Kelseys - 5 Glencoe Astros - 9
WP - Dan Beecroft
LP - Brian Belisle
Â
Game #19 Windsor Reds - 0 Lake Simcoe Lightning - 9 (7)
WP - Ryan Swift
LP - Ted Conway
Â
Game #20 Napanee Express - 5 Innerkip Expos - 4
WP - Josh Lockridge in relief
LP - Kyle Crawford
Sunday, May 19th
Â
Game #21 Shakespeare Falcons - 8 Burgessville Bulls - 4
Â
WP - Nick Laurette SV - Fred Follings
LP - Scott Lovell
Â
Â
Â
Game #22 Kitchener Selects - 3 Breslau River Dogs - 4
Â
WP - Jeff Lyons SV - Chris Vanvolkenberg
LP - Scott Clark
Â
Â
Â
Game #23 Kitchener Predators - 0 Hickson Reds - 7
Â
WP - Tim Tantzi SV- Chad Fink
LP - Dan Mullin
Â
Â
Â
Game #24 Selkirk Steelers - 1 Innerkip Eagles - 10 (8)
Â
WP - Rob Dixon
LP - Scott Marshall
Â
Â
Â
Game #25 Shedden Mission - 2 Ohsweken Redmen - 6
Â
WP - Tom Berube
LP - Nick Goetz
Â
Â
Â
Game #26 Chepstow Black Forties - 6 Harwood Corners - 0
Â
WP - Dylan Cunningham - 0H
LP - Doug Jackson
Â
Â
Â
Game #27 Toronto Gators - 7 Glencoe Astros - 2
Â
WP - Mike Joseph
LP - Mike Sedore
Â
Â
Â
Game #28 Orillia Red Sox - 7 Woodstock Kelseys - 1
Â
WP - Teagan Waite
LP - Steve Running
Â
Â
Â
Game #29 Windsor Reds - 2 Innerkip Expos - 5
Â
WP - Jake McKillop SV - Kyle Crawford
LP - Mike Owcher
Â
Â
Â
Game #30 Lake Simcoe Lightning - 6 Napanee Express - 0
Â
WP - Kyle Linton
LP - Josh Lockridge Â
Game #31 ('A' Quarter Finals) - 6:00 pm
Innerkip Eagles - 3
Shedden Mission - 1
WP - Tim Neill
LP - Jason Dawdy
Â
Game #32 ('A' Quarter Finals) - 6:00 pm
Lake Simcoe Lightning - 6
Glencoe Astros - 2
WP -Gregg Garrity
LP - Dan Beecroft
IPHR - Steve Mulloly
Game #33 ('A' Quarter Finals) - 7:45 pm
Shakespeare Falcons - 2
Hickson Reds - 3
WP - Adam Martin
LP - Fred Follings
Â
Game #34 ('A' Quarter Finals) - 7:45 pm
Orillia Red Sox - 6
Chepstow Black Forties - 4
WP - Brad Thompson
LP - Andy Jackson
IPHR - Gary Millman (Orillia)
IPHR - Aaron Frasor (Chepstow)
Â
Monday, May 20th
Monday, May 20th
Game #35 ('C' Semi Finals) - 9:00 am
Selkirk Steelers - 0
Toronto Gators - 3
WP - Darren Zack
LP - Scott Sheppard
Gators MVP - Darren Zack
Steelers MVP - Scott Sheppard
Game #36 ('C' Semi Finals) - 9:00 am
Woodstock Kelseys - 5
Burgessville Bulls - 2
WP - Doug Hoffman
LP - Neil McDonald
Kelseys MVP - Steve Running
Bulls MVP - Neil McDonald
Game #37 ('B' Semi Finals) - 10:45 am
Breslau River Dogs - 9
Innerkip Expos - 8
WP - Jake McKillop in relief for Kyle Crawford
LP - Chris Van Volkenburg
River Dogs MVP - Adam Moore
Expos MVP - Kristen Thompson
Game #38 ('B' Semi Finals) - 10:45 am
Napanee Express - 0
Ohsweken Redmen - 5
WP - Caleb Keeshig
LP - Joran McDonald
Express MVP - Joran McDonald
Redmen MVP - Caleb Keeshig
Game #39 ('A' Semi Finals) - 12:30 pm
Innerkip Eagles - 2
Hickson Reds - 1
WP - Tim Neill
LP - Tim Yantzi
IPHR - Joe Thorton
Eagles MVP - Joe Thorton
Reds MVP - Tim Yantzi
Game #40 ('A' Semi Finals) - 12:30 pm
Lake Simcoe Lightning - 8
Orillia Red Sox - q
WP - Gregg Garrity SV - Ryan Swift
LP - Teagan White
HR - Gregg Garrity
IPHR - Aaron Trude
Lightning MVP - Jon Massie
Red Sox MVP - Dan Mitchell
Game #41 ('B' Finals) - 2:15 pm
Innerkip Expos - 0
Ohsweken Redmen - 5
WP - Tom Berube
LP - Jake McKillop
Expos MVP - Jake McKillop
Redmen MVP - Tom Berube
Game #42 ('C' Finals) - 2:15 pm
Toronto Gators - 13
Woodstock Kelseys - 1
WP - Darren Zack SV - Todd Martin
LP - Doug Hoffman
IPHR - Rino Dambrosio (Gators)
HR - Steve Running (Kelseys)
Gators MVP - John Kemp
Kelseys MVP - Jeremy Pullin
Game #43 ('A' Finals) - 4:00 pm
Innerkip Eagles - 4
Lake Simcoe Lightning - 1
WP - Tim Neill
LP - Gregg Garrity
Eagles MVP - Tim Neill
Lightning MVP - Aaron Trude